piątek, 30 stycznia 2015

środa, 21 stycznia 2015

Wyjazdy, zwiedzanie, podróżowanie :)

Wyjazdy, wyjazdy, wyjazdy...

Są osoby, które lubią a wręcz kochają ciągle się przemieszczać i nie potrafią siedzieć długo na miejscu, ale znajdą się też tacy, którzy tego po prostu nienawidzą. Każdy z nas inaczej podchodzi do życia i ma inne poglądy na nie. Podróżowanie jest czymś co daje możliwość odprężenia się, zrelaksowania, ale również przy okazji zwiedzenia czegoś ciekawego. Chciałabym dzisiaj przedstawić jak dla mnie wygląda zwiedzanie i podróżowanie.


Dla wielu ludzi określenie "zwiedzanie" wiąże się z czymś niekoniecznie przyjemnym, jeżeli się nie lubi oglądać jakiś zabytków. Nie trzeba od razu uczyć się historii, żeby móc coś nazwać zwiedzaniem. Chodzenie ulicami miast, siedzenie w znanych restauracjach, oglądanie przepięknych widoków brzmi dużo ciekawiej i w przyjemniejszy sposób zachęca nas do skorzystania z takiej oferty. Ja nie należę do osób, które jakoś szczególnie interesują się historią i mają ochotę poznawać pochodzenie jakiś budowli czy zwiedzać jakiś zabytki. Zdecydowanie jest to ostatnia rzecz, którą ja mogę nazwać zwiedzaniem.

Nie należę również do ludzi, którzy kochają wycieczki zorganizowane. Wolę samemu zaplanować sobie wyjazd. Dla mnie jest wtedy dużo ciekawiej i dużo bardziej podoba mi się takie spędzanie czasu. Nikt nie mówi mi co mam robić i kiedy. Nie muszę się męczyć chodząc w grupie turystów słuchających przewodnika.


Według mnie idealnym sposobem na podróżowanie jest praca stewardessy czy też pilota, ponieważ będąc już na lotnisku w danym miejscu czuje się szczęśliwa. Nie potrzebuje poznawać historii tego miejsca, w zupełności wystarczyłoby mi pochodzenie po lotnisku czy przejście ulicami tego miasta. 


Przyszłe życie i marzenia 


środa, 14 stycznia 2015

Jak spełnić marzenia o lataniu?

Znalazłam świetny artykuł mówiący o tym, jak wygląda praca w polskich liniach czarterowych Enter Air, ale ja chciałabym się bardziej skupić na cytacie, który tam zobaczyłam. 

"Gdy raz posmakowałeś lotu, zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo, bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić"

Powyższy cytat skłonił mnie do pewnych przemyśleń i dzięki niemu sobie uświadomiłam kilka spraw. Uważam, że słowa wypowiedziane przez Leonarda da Vinci są jak najbardziej prawdziwe. Ktoś, kto raz doznał lotu, ale też bardzo to przeżywał, wie doskonale o czym mówię. Jest to ogromne przeżycie dla osoby, która nigdy wcześniej nie leciała samolotem. Dla jednych jest to wspaniałe doświadczenie, dla innych trauma do końca życia, ale każdy nie zważając na ich odczucia, zawsze będzie chodził z głową uniesioną w górę i wspominał jak to było, kiedy on tam był.


Ludzie, którzy wybierają swoją drogę życia, mają ogromny dylemat. Jednak Ci, którzy chcą wybrać podniebne życie, muszą przemyśleć to dużo dokładniej, niż Ci, którzy pozostaną na stałe na ziemi. Praca ponad chmurami, daje bardzo dużo możliwości. Jednym z nich jest na przykład spełnianie marzeń. Tylko, że musimy wiele poświęcić, żeby dojść do celu. W pewnym momencie ogarnie nas samotność i będziemy żałowali swojego wyboru, ale nie warto się poddawać. Ta praca ma wiele zalet, ale ma również wady, jak każda inna, których musimy być świadomi, decydując się na tak odważny krok. 

Wiele osób w swoim życiu przechodzi poważne tragedie i ma dużo problemów. Myślą wtedy, że ucieczka jest czymś najlepszym w danej sytuacji. Nic bardziej mylnego, ale wtedy mogą zobaczyć z czym na co dzień do czynienia piloci czy stewardessy i stewardzi. Oni codziennie muszą pozostawiać coś na ziemi i w pewnym sensie uciekać. Jedni to kochają, inni nienawidzą. Zostawiają wszystko i idą "pracować" nie wiedząc czy w ogóle wrócą.


Niebo jest czymś co uspakaja, co daje nadzieje i możliwości na przyszłość, ale żeby coś o tym wiedzieć, trzeba tego doświadczyć. 

czwartek, 8 stycznia 2015

Megalotnisko w Dubaju

"Megalotnisko w Dubaju" jest to program przeznaczony dla miłośników lotnictwa. Możemy go znaleźć o godzinie 22.00 na kanale NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL w każdy czwartek.


Opis programu

Międzynarodowy port lotniczy w Dubaju codziennie obsługuje 180 000 pasażerów, podróżujących do 260 miejsc na całym świecie, a w ciągu roku transportuje prawie 2,4 miliona ton ładunków. To jedno z najruchliwszych lotnisk świata. Wyspecjalizowane służby lotniskowe muszą błyskawicznie rozwiązać każdy problem, by zapewnić sprawne funkcjonowanie tego wielkiego węzła przesiadkowego. Międzynarodowy zespół, liczący 90 000 pracowników, dwoi się i troi, by zachować ciągłość obsługi portu. Ciągłe utrudnienia, takie jak naprawy pasu startowego, rosnące z dnia na dzień fale tysięcy pasażerów, przemytnicy z nielegalnym bagażem, awaryjne naprawy - to wyzwania, które niemal bez przerwy piętrzą się przed załogą lotniska. W drugiej serii programu, widzowie będą mogli zobaczyć czego potrzeba, by ten międzynarodowy węzeł przesiadkowy mógł sprawnie działać, by samoloty startowały o czasie, pasażerowie mieli zapewnioną obsługę, maszyny były w dobrym stanie, a samo miasto bezpieczne. 



Więcej informacji można się dowiedzieć w poniższej stronie



poniedziałek, 5 stycznia 2015

Pakowanie do wyjazdu ❤

W dzisiejszym poście, chciałabym przedstawić kilka porad dotyczących pakowania przed podróżą. Jest to mój własny sposób, który moim zdaniem sprawdza się genialnie :)

Praca stewardessy czy też pilota wiąże się z ciągłym przemieszczaniem. W tym zawodzie jest to coś oczywistego, ale wiele ludzi nienawidzi sprawy dotyczącej pakowania. Według nich jest to najgorsza strona wykonywania tego zawodu. Ciągłe życie na walizkach musi być bardzo męczące, ale nie dla kogoś kto to lubi.


1. Zawsze przygotowana kosmetyczka

Kosmetyczka, dla kobiety, jest pierwszą rzeczą, którą się szykuje gdy ma się gdzieś wyjechać. Najlepszym sposobem jest przygotowanie jej w wolnym czasie. Kosmetyki się szybko nie psują, więc nie ma problemu. Osoba, która często przemieszcza się z miejsca na miejsce, może zapomnieć o drobiazgach niezbędnych do życia. Zapasowa szczoteczka do zębów czy malutka pasta do zębów jest podstawowym wyposażeniem kosmetyczki, ale może się zdarzyć tak, że się o tym zapomni. Nie wtedy, kiedy te rzeczy będą wcześniej spakowane i schowane gdzieś w dalszej części szafy. Gdy kosmetyczka będzie potrzebna, zostanie wyciągnięta. 

2. Zabieranie najpotrzebniejszych rzeczy

Często zdarza się tak, że wiele osób zabiera na wyjazdy rzeczy, które są niepotrzebne. Żeby tego uniknąć, można wcześniej przygotować sobie listę rzeczy dla nas niezbędnych. Ułatwi nam to pakowanie. Taką listę możemy sporządzić wszędzie i w każdej chwili. Jest ona bardzo przydatna podczas pakowania. Fajnym na to przykładem jest przygotowanie sobie rzeczy, które podczas pakowania zabralibyśmy ze sobą, a potem sprawdzenie ich z listą. O rzeczach ważniejszych mogliśmy zapomnieć, a przygotowaliśmy zupełnie niepotrzebne.

3. Sporządzenie listy po spakowaniu

Zdarzają się sytuację, kiedy czegoś zapominamy zabrać podczas wracania do domu. Wtedy fajnym rozwiązaniem jest wcześniej sporządzona lista, z którą możemy sobie sprawdzić czy czegoś nie zapomnieliśmy spakować. Jeśli się zapomni czegoś zabrać jest nam bardzo smutno, a z taką listą możemy być pewni, że wszystko wróci z nami do domu.

4. Dokładne składanie ubrań

Moim zdaniem jest wiele sposobów na pakowanie walizki. Czytając to pewnie zastanawiacie się, dlaczego tak mówię. Otóż to, każdy z nas ma osobny sposób. Jedni po prostu wrzucają wszystko do torby czy walizki, nie zważając na to czy coś się pogniecie. Inni składają wszystko dokładnie i układają równo w walizce. A jeszcze inni, robią z ubrań ruloniki. Według mnie, ten trzeci sposób jest najlepszy. Ubrania wtedy nie są narażone na pogniecie oraz mamy możliwość spakowania większej ilości rzeczy, potrzebnych na wyjazd.

5. Dobrze zabezpieczone urządzenia elektroniczne

Bardzo ważnym elementem pakowania są właśnie urządzenia elektroniczne. Każdy zawsze ze sobą na wyjazdy zabiera tego typu rzeczy. Nie jest problemem, żeby je jakoś zapakować. Najlepszym na to sposobem jest spakowanie ich pomiędzy ubraniami, jeżeli mamy zamiar przewozić te rzeczy w bagażu głównym, ale wtedy należy dobrze z każdej strony obłożyć je ubraniami, aby nie było możliwości uszkodzenia. Drobniejsze przedmioty, takie jak na przykład ładowarka do telefonu, dobrze jest spakować w jednym miejscu, w jakimś woreczku i włożyć pomiędzy ubrania lub schować do bocznej kieszonki. Rzeczy typu laptop, najlepiej przewozić poza bagażem głównym, w osobnej torbie.

6. Układanie rzeczy w walizce w kolejności ich używania

Ten punkt jest szczególnie ważny. Wiele osób robi błąd kładąc rzeczy, które będziemy w pierwszej kolejności używać, na sam spód walizki. Nie jest to dobry pomysł, ze względu na to, że wiele osób nie rozpakowuje się od razu po przyjeździe na miejsce, a ma potrzebę z skorzystania z pewnych z nich. W bagażu robi się wtedy wielki bałagan. W pewien sposób możemy zaplanować, co w jakiej kolejności będziemy używać, dlatego powinniśmy je w taki sposób ułożyć, by nam to nie przeszkadzało, gdy już dotrzemy na miejsce.


Mam nadzieje, że w pewien sposób wam pomogłam oraz że post się podoba :)